НОВИНИ

ОФК Червен бряг надигра ФК Светослав в дербито на Община Червен бряг

В дерби среща от отложения по-рано през сезона 15-ти кръг на Плевенската А ОФГ, тимът на ОФК Червен бряг надигра отбора на ФК Светослав(Лепица) с 2:1.

Срещата започна добре за футболистите на ОФК Червен бряг, които още с първия съдийски сигнал се настаниха трайно в половината на гостите. На няколко пъти, след неразбирателства в защитата на ФК Светослав, играчите на червенобрежкия тим бяха близо до гола, но с пропуски се отличиха нападателят Калоян Сашев и халфовете Владимир Димитров и Георги Георгиев. В 30-та минута, при една от скоростните атаки на домакините, Георги Георгиев намери с добър пас централния нападател Калоян Сашев, който елиминира двама противникови състезатели и с прецизен удар от границата на наказателното поле прати топката в горния десен ъгъл на вратата на ФК Светослав.

След гола играчите на старши треньора Илиян Здравков постепенно отстъпиха инициативата на гостите. В самия край на първото полувреме, след груба грешка в отбраната на домакините, Цветелин Тончев получи коженото кълбо и необезпокояван изравни отбеляза с глава за 1:1.

През вторите 45 минути на терена преобладаваха сблъсъците между играчи на двата тима. Само 5 минути след началото на втората част главният съдия извади втори жълт, респективно червен картон на десния бек в състава на ОФК Червен бряг Петко Петков. Старши треньорът на домакините прибягна до първата промяна в своя състав, целяща укрепване на защитния вал. На мястото на полузащитника Владимир Димитров, в игра влезе Георги Петров.

Макар и останал с 10 души, отборът на ОФК Червен бряг не изпадна в глуха защита, а продължи да атакува в търсене на победен гол. На 2 пъти близо до гола бе резервата Бойко Маринов, влязъл в игра на мястото на Велизар Славков, а с нови пропуски се отличиха Калоян Сашев и Георги Георгиев.

В тези минути футболистите на ФК Светослав все по-често поглеждаха в нападание, но нито веднъж не затрудниха по-сериозно стража на домакините.

В 84-та минута на срещата, Бойко Маринов бе изведен зад защитата на гостите и в опита си да преодолее противниковия вратар бе повален в наказателното поле на "лепичани", а главният съдия показа бялата точка. Майсторът на статични положения в състава на "Червен бряг" Георги Георгиев застана зад топката и отбеляза хладнокръвно за 2:1. Оттук до края на срещата красивата игра отстъпи място на грубите единоборства. Домакините все пак успяха да сътворят още няколко скоростни атаки, благодарение на голмайстора Калоян Сашев, но нямаха късмет в завършващата фаза.

В следващия кръг отборът на ОФК Червен бряг гостува в Плевен на тима на ФК Спартак, който във вчерашния ден записа най-изразителния успех в групата през този сезон, побеждавайки ФК Дреновец(Горник) с 12:0. Срещата между съставите на ОФК Червен бряг и Спартак(Плевен) е насрочена за 10.04(събота) от 17:00 ч. и ще бъде изиграна на стадион "Спартак"(бивш "Слави Алексиев").

Краен резултат: ОФК Червен бряг - ФК Светослав 2:1