НОВИНИ

Поредна домакинска победа за отбора на ОФК Червен бряг

Отборът на ОФК Червен бряг победи гостуващия тим на ФК "Свобода"(Милковица) с 4:1 в среща от 20-тия кръг на плевенската А ОФГ.

След скучна първа част, в която липсваха голови ситуации, а състезателите на двата отбора изнервиха публиката с множеството си грешни отигравания, старши треньорът на домакините Илиян Здравков направи няколко промени в състава, целящи засилване на нападателната мощ.

В 53-та минута на срещата Георги Георгиев изведе по десния фланг влезлия минута по-рано Велизар Славков. Последният навлезе в наказателното поле на "Свобода" и подаде на непокрития Калоян Сашев, който отбеляза за 1:0. Само 4 минути по-късно централният нападател на "Червен бряг" се озова за втори път в прегръдките на съотборниците си след като се оказа най-съобразителен в създалото се разбъркване в пенала на гостите.

Последваха нови силни минути за червенобрежкия тим, който с лекота достигаше до удобни голови ситуации пред противниковата врата. В 67-та минута Георги Георгиев центрира от ъглов удар, Велизар Славков отклони коженото кълбо към Калоян Сашев, който с мощен удар с глава отбеляза третия си гол в срещата.

Резултатът успокои футболистите на "Червен бряг", които позволиха на гостите да осъществят няколко скоростни контраатаки. При една от тях отборът на "Свобода" получи право да изпълни ъглов удар отляво на вратата на домакините. При изпълнението на корнера вратарят Ивайло Славков закъсня с излизането си, а при последвалото разбъркване Петров отбеляза отблизо за 3:1, оставяйки съмнения за нарушение.

Силите на гостите не стигнаха за нещо повече, а в самия край на срещата те допуснаха и четвърти гол във вратата си. Централният защитник на домакините Васил Василев наказа едно неразбирателство в отбраната на "Свобода", оформяйки крайния резултат в срещата.

В следващия кръг съставът на ОФК Червен бряг гостува в Тръстеник на отбора на "Витски орли".

Краен Резултат: ОФК Червен бряг - ФК "Свобода"(Милковица) 4:1