НОВИНИ

ОФК Червен бряг оглави временното класиране

Отборът на ОФК Червен бряг записа трета поредна победа от началото на пролетния полусезон и със събрания актив от 36 точки измести съставите на ФК Мизия-2005 и ФК Пелезо (Пелишат), оглавявайки класирането в Плевенската А ОФГ.

След отлагането на първия пролетен кръг, в който червенобрежкият тим трябваше да приеме друг общински отбор - ФК Левски (Сухаче), момчетата на старши-треньора Илиян Здравков взеха максимума от точки, побеждавайки последователно отборите на ФК Пордим (Пордим) /3:1/, ФК Свобода (Милковица) /3:1/, а в съботния следобед и атакуващия призовите места състав на ФК Ювентус (Малчика) /2:1/.

За двубоя с „Ювентус” Илиян Здравков повика в състава познатите на публиката от миналите сезони Венцислав Христов и Иван Хинов, на чиято бързина и атакуващи умения ще се разчита в предстоящите важни мачове до края на сезона.

Срещата започна с лек превес за домакините, които разиграваха коженото кълбо предимно в центъра на терена и по-рядко поглеждаха към противниковата врата. В 27-та минута Георги Петков изпрати топката дълбоко в половината на „черно-белите”, където Калоян Сашев успя да изпревари стража на гостите и стреля точно с глава, откривайки резултата в полза на Червен бряг.

В 31-та минута Георги Петков бе повален на границата на пенала на Ювентус. Зад топката застана Веселин Йолов, но ударът му бе избит от отлично игралия в срещата страж на гостите.

В рамките само на 60 секунди, между 34-та и 35-та минути, Георги Петков на два пъти стреля опасно с глава, но и в двата случая топката премина на сантиметри от напречния стълб.

До края на полувремето се запомниха и ударите с глава на Мариян Иванов и Калоян Сашев, които бяха спасени хладнокръвно от вратаря на гостите.

На полувремето старши-треньорът на Червен бряг критикува неконцентрираните действия на своите състезатели, които излязоха пределно мотивирани за увеличаване на преднината.

Вместо това, при първата си атака в двубоя, играчите на Малчика стигнаха до изравнително попадение. В 67-та минута Мариан Иванов стреля опасно от корнер, топката премина над напречния стълб на вратата на гостите. След изпълнението на началния удар футболистите на Ювентус осъществиха „светкавична” контраатака, при която Иванов и Ангелов останаха сами срещу рожденика Веселин Ганчев и го преодоляха за 1:1.

След гола гостите се прибраха плътно в своята половина, в опит да запазят резултата непроменен.

В 77-та минута Калоян Сашев опита да засече остро центриране на Петко Кръстев от непряк свободен удар, но вратарят на гостите изби коженото кълбо в корнер. При удара останаха съмнения за неотсъден 11-метров наказателен удар срещу нападателя на Червен бряг, който, в опита си да стигне до топката, бе ударен в лицето и остана да лежи в противниковия пенал.

Три минути по-късно Георги Георгиев стреля опасно от пряк свободен удар, но стражът на гостите отново бе на мястото си, избивайки топката в тъч.

В последните 25 минути добро впечатление направиха защитниците на ФК Ювентус, които, със своята височина и отлични умения, не позволиха на домакините да спечелят единоборство във въздуха.

Все пак, логичното се случи в последната минута на двубоя, когато централният нападател на ОФК Червен бряг бе най-съобразителен в поредното разбъркване пред вратата на гостите и отбеляза от непосредствена близост за 2:1. Любопитен е фактът, че това бе шестият гол на червенобрежкия състезател, от началото на пролетния полусезон, който се разписва по 2 пъти във всяка противникова врата и убедително "върви" към голмайсторския приз в групата.

Краен резултат: ОФК Червен бряг – ФК Ювентус Малчика 2:1