НОВИНИ

ФК Червен бряг - ФК "Искър"(Оряховица) 3:0

В 3-ти кръг на Плевенската А ОФГ тимът на Червен бряг победи гостуващия тим на ФК Искър(Оряховица) с класическото 3:0. Двубоят съвпадна с празника на град Червен бряг, което допринесе за високата посещаемост на срещата.

След слабите първи минути и за двата отбора, домакините успяха да наложат своя стил на игра и създадоха редица опасности пред вратата на гостите. В 32-та минута на срещата Иван Хинов се оказа най-съобразителен в създалото се меле пред наказателното поле на Искър и откри резултата с далечен изстрел.

През 2-то полувреме домакините продължиха да нападат и отбелязаха още 2 попадения, дело на Искрен Василев и Цветомир Гелов.

Гостите опитаха да изненадат домакините с няколко стойности контраатаки, но вратарят на Червен бряг Петър Ралиновски бе безпогрешен на своята врата.

Със спечелените 3 точки ФК "Червен бряг" се изкачи на 5-то място в таблицата, само на точка зад намиращия се на трета позиция състав на ФК "Единство"(Долни Дъбник). Двата отбора ще се срещнат един срещу друг в следващия кръг на шампионата, когато тима на ФК "Червен бряг" отново ще бъде домакин. Срещата е насрочена за 12.09.2009 г.(Събота) и е с начален час 17:00 ч.