НОВИНИ

ОФК Червен бряг спечели Дербито на Община Червен бряг

Тимът на ОФК Червен бряг надигра отбора на ФК Светослав (Лепица) с 3:1 в среща от 7-мия кръг на Плевенската А ОФГ. Дербито на Община Червен бряг започна по най-добрия начин за състава на гостите, които поведоха в резултата още при първата си атака. Точен в 1-та минута на двубоя бе централният нападател на тима Иван Боянов.

Ранният гол обърка домакините, които трудно стигаха до противниковия пенал. Едва в 17-та минута момчетата на Илиян Здравков регистрираха първия си точен удар в очертанията на вратата, когато зрителите станаха свидетели и на най-красивото изпълнение в срещата. Скоростна контраатака, преминала през Тихомир Боцов и Георги Георгиев, завърши с далечен удар на халфа Веселин Йолов, който изпробва рефлекса на противниковия страж от повече от 30 метра. Ангелов беше на мястото си и успя да избие коженото кълбо в корнер.

Само 3 минути по-късно гостите можеха да стигнат и до второ попадение, но силен удар на Боянов срещна напречната греда на вратата, пазена от Веселин Ганчев.

Домакините изравниха резултата в 25-та минута на двубоя, когато Георги Георгиев центрира прецизно от пряк свободен удар, отсъден за нарушение срещу Мариан Иванов, а Васил Василев се оказа най-съобразителен в създалото се разбъркване, отбелязвайки с глава за 1:1.

След гола футболистите на ОФК Червен бряг заиграха по-спокойно и на 3 пъти получиха удобни възможности да обърнат резултата в своя полза. Все пак, логичното се случи в 36-та минута, когато, отново след центиране от фаул на Георги Георгиев, голмайсторът Васил Василев заблуди защитата на ФК Светослав и остави топката да влезе сама в опразнената врата.

През втората част двата отбора намалиха темпото на играта, а "лепичани" все по-рядко стигаха до наказателното поле на червенобрежкия тим. Треньорът на ОФК Червен бряг Илиян Здравков извърши 5 смени. На местата на Тихомир Боцов, Веселин Йолов, Георги Георгиев, Георги Петков и Васил Димитров в игра се появиха съответно Петко Кръстев, Людмил Богданов, Бойко Маринов, Крум Първанов и Иван Хинов.

В 83-та минута падна и последният гол в срещата, когато ветеранът Георги Георгиев изведе с далечен пас влезлия минути по-рано Людмил Богданов, който преодоля Ангелов за 3:1, оформяйки крайния резултат в срещата.