НОВИНИ

Юношите на ОФК Червен бряг стартираха сезона по шампионски

Юношите старша възраст на ОФК Червен бряг започнаха новия сезон с 2 победи. Младите състезатели, водени от старши треньора Илиян Здравков победиха последователно отборите на ФК Бдин (Видин) и ФК Мизия (Кнежа) и оглавиха класирането в Зона Враца с пълен актив от 6 спечелени точки.

В първата среща от сезон 2010/2011 играчите на ОФК Червен бряг приеха на своя стадион гостуващия тим на ФК Бдин (Видин). Въпреки че още в 5-та минута на двубоя съставът на ФК Бдин остана с човек по-малко, гостите първи имаха възможност да поведат в резултата. На няколко пъти вратарят Николай Николаев се оказа последна преграда пред мощното нападение на видинчани.

В 35-та минута на срещата централният нападател на ОФК Червен бряг Иван Хинов финтира двама играчи на Бдин и с външен фалц насочи топката в долния десен ъгъл на Александров, откривайки резултата в полза на домакините.

До края на първата част пропуски за ОФК Червен бряг направиха Димитър Димов, Светлин Петров и голмайсторът Иван Хинов.

Втората част започна добре за Бдин, които се настаниха трайно в половината на домакините и 66-та минута стигнаха до изравнителен гол.

След попадението на терена преобладаваха грубостите. В 72-та минута червен картон получи Драгомир Петров от състава на ОФК Червен бряг. Само 3 минути по-късно домакините получиха нов червен картон. Иван Хинов пое една топка в централната част на терена, пребори се със защитниците на гостуващия тим, но преди да нанесе удар по посока на противниковата врата бе повален на границата на наказателното поле. Футболистите на двата отбора потърсиха сметка от главния съдия, а в създалото се меле стражът на Червен бряг Николай Николаев удари състезател на видинчани, за което получи директен червен картон. Иван Хинов реализира отсъдения пряк свободен удар, давайки преднина на домакините.

В 85-та минута Христов от състава на Бдин счупи носа на Светлин Петров и също пое към съблекалнята.

Високи оценки за играта си получиха Светлин Петров, Радослав Дановски, Димитър Димитров, Ангел Иванов и нападателят Иван Хинов. Старши треньорът Илиян Здравков извърши три смени, като в игра се появиха Симеон Тодоров, Даниел Димов и Георги Димчев, които също се представиха на добро ниво.

В среща от 2-рия кръг на първенството, играна по-рано днес, момчетата на Илиян Здравков разгромиха домакините от ФК Мизия Кнежа с 5:2. Хеттрик отбеляза Димитър Димов, а по едно попадение записаха Петко Петков и Димитър Димитров.