НОВИНИ

Шеста поредна победа за ОФК Червен бряг

Шеста поредна, шампионатна победа постигна тимът на ОФК Червен бряг. Футболистите на старши треньора Илиян Здравков спечелиха гостуването си на ФК Светослав с 1:0 и прекъснаха негативната серия от 4 двубоя без победа на стадиона в Лепица.

Гостите поведоха в резултата през първата част след гол на защитника Петьо Василев, а до края на полувремето ще се запомни само ударът на централния нападател Калоян Сашев, който, в самия край на първите 45 минути, преодоля вратаря на ФК Светослав Ангел Ангелов, но пропусна да отбележи от непосредствена близост.

През втората част двата отбора създадоха няколко много добри положения за отбелязване на гол, но до такъв не се стигна. За състава на ОФК Червен бряг пропуски направиха Калоян Сашев и Веселин Йолов, чиито удари бяха отразени от стража на домакините.

В края на срещата играчите на ФК Светослав "нападнаха" главния съдия заради отсъден, спорен фаул в полза на гостите. След подадения сигнал от делегата на срещата, тимът от Лепица бе наказан с отнемане на 1 домакинство, което налага двубоя с ФК Мизия-2005 Кнежа да бъде игран на стадиона в с. Глава.

Съставът на ОФК Червен бряг продължава да води в класирането на Плевенската А ОФГ, следван от тимовете на ФК Пелезо и ФК Мизия-2005.

В следващия кръг, на 22 април, червенобрежкият тим приема на своя стадион отбора на ФК Левски (Сухаче), в отложена среща от 1-вия пролетен кръг на шампионата, а 3 дни по-късно ще домакинства и на другия общински екип - съставa на ФК Червена звезда (Глава). И двете срещи са с начален час 17.00ч.