НОВИНИ

В последен двубой пред своя публика: ОФК Червен бряг разгроми Витски орли с 5:2

Тимът на ОФК Червен бряг победи състава на ФК Витски орли (Долна Митрополия) с 5:2 в среща от предпоследния кръг на Плевенската А ОФГ.

Двубоят започна с лек превес на домакините, които поведоха в резултата в средата на полувремето, когато Георги Георгиев центрира прецизно от пряк свободен удар, а Георги Петков надскочи защитата на "орлетата" и отбеляза с глава за 1:0.

Само 2 минути след гола на Петков играчите на Витски орли осъществиха скоростна контраатака, при която Илиев бе изведен зад защитата на ОФК Червен бряг и преодоля Ганчев за 1:1.

До края на полувремето гостите владееха повече топката, но не успяха да се възползват от некоординираните действия на червенобрежката защита и частта завърши при равен резултат.

На почивката старши-треньорът на Червен бряг Илиян Здравков извърши 2 смени. В игра се появиха юношата Димитър Димов и Людмил Богданов, заменили съответно Мариян Иванов и Иван Хинов.

Още при първото си докосване с коженото кълбо младокът Димов отбеляза за 2:1, а след още 4 минути, в 51-та минута на срещата, подаде на Калоян Сашев, който покачи резултата на 3:1, стреляйки от границата на малкия пенал.

След двата гола домакините контролираха напълно събитията на терена, но удари на Петков, Сашев и Богданов бяха отразени от вратаря на гостите.

Четвърт час преди края Димов отбеляза своя втори гол в двубоя, не без помощта на стража на Витски орли, който не прецени добре траекторията на топката и я остави да "навести" за четвърти път пазената от него врата.

В 80-та минута гостите успяха да намалят резултата на 4:2 след като влезлият като резерва Димитров наказа грешка на бранителите на Червен бряг и отбеляза от метър с глава.

В самия край на двубоя Людмил Богданов също успя да запише името си сред голмайсторите, реализирайки отблизо с глава за 5:2.

След края на срещата се разбра, че отложеният мач срещу лидера във временното класиране ФК Пелезо ще бъде игран на 01.06 (сряда) от 18 часа на стадиона в Пелишат. Преди това момчетата на Илиян Здравков ще изиграят още една среща. Идната събота, в последен кръг от редовния сезон, футболистите на ОФК Червен бряг гостуват на ФК Чавдар (Бръшляница).