НОВИНИ

Втора поредна загуба за "Партизан" в шампионата

Отборът на "Партизан" (Червен бряг) загуби гостуването си на "Етър" (Велико Търново) с 0:5. Срещата се игра на стадион "Ангел Кънчев" в Трявна заради протичащите в момента ремонтни дейности на стадион "Ивайло" в старопрестолния град.

Старши треньорът на "Партизан" заложи на състав: Кръстев, Великов, Петков, Игнатов, Тодоров, Димитров, Сълев, Петров, Русинов, Вълов, Лазаров.

Домакините изиграха силен мач, но през първата третина от срещата стигаха трудно до голови ситуации пред вратата на Кръстев. Първото по-сериозно положение дойде едва в 25-та минута, когато Байдаков центрира в наказателното поле, а Николаев засече топката с глава и откри резултата в полза на "Етър"

Още в следващата атака, Байдаков имаше възможност да отбележи втори гол за домакините, но пропусна отблизо.

Владимир Русинов беше близо до изравняване на резултата в 34-та минута, но след негов удар топката премина на сантиметри от гредата. В следващата атака отново Русинов се озова на върха на атаката на "Партизан", но ударът му не затрудни Димитров, който улови топката.

В 39-та минута новото попълнение в състава на "Етър" и бивш футболист на столичния "Левски" Тодор Колев изведе отлично Иван Петков, който вкара за 2:0.

Втората част бе копие на 1-то полувреме, като играчите на "Партизсан" се отбраняваха добре, а домакините трудно създаваха голови ситуации И отново по подобие на първите 45 минути, на "виолетовите" бяха нужни нови 25 минути от началото на частта, за да стигнат до гол. Този път негов автор бе Тодор Колев, който реализира с глава след центриране Иван Петков.

Пет минути по-късно Дилян Димитров фаулира Иван Петков в наказателното поле и главният съдия отсъди 11-метров наказателен удар, реализиран от Тодор Колев.

Крайният резултат оформи Иван Петков в последната минута на двубоя, засичайки центриране на Байдаков.