НОВИНИ

Страхотен "Партизан" обърна "Етър" и продължи победния си ход (Видео)

Отборът на "Партизан" (Червен бряг) продължи серията си от 6 поредни победи, надигравайки "Етър" (Велико Търново) с 2:1.

В нервен мач, спиран на 2 пъти заради сблъсъци между двете агитки, домакините проявиха по-голяма воля и успяха да спечелят мача, въпреки че губеха с 0:1 след първото полувреме.

Срещата започна отлично за гостите от Велико Търново, които отбелязаха гол още при първата си атака. Шест минути след началото на мача, играчите на "Партизан" допуснаха груба грешка в центъра на терена и позволиха на Николов да напредне по левия фланг. Последва центриране в наказателното поле, където Николай Иванов отбеляза с глава за 0:1.

След гола, играчите на "Партизан" постепенно поеха инициативата, докато гостите се прибраха в собствената си половина и разчитаха предимно на контраатаки.

В 14-та минута капитанът Дилян Димитров стреля от 25 метра, но топката премина на метър от напречната греда.

Десет минути по-късно, Петьо Славчев можеше да изравни резултата, но и неговият удар не намери очертанията на вратата.

В 27-та минута на мача, двама от феновете на "Етър" преминаха необезпокоявано по пистата на градския стадион в Червен бряг и с невъздържаното си поведение предизвикаха феновете на "Партизан", които влязоха в словесен спор с тях. Острите реплики между ултрасите бързо преминаха във физическа саморазправа, в която се включи по-голямата част от агитката на гостите. Главният съдия спря временно играта, а футболистите на двата тима станаха свидетели на грозни сцени, разиграващи се на сантиметри от тях. Все пак, здравият разум надделя и играта бе подновена след близо 10-минутно прекъсване.

ВИДЕО (СБЛЪСЪКЪТ МЕЖДУ ФЕНОВЕТЕ)

В 34-та минута, съставът на "Партизан" бе близо до изравняване на резултата, но бранителите на гостите на 4 пъти успяха да "опазят" вратата си след удари на Петьо Славчев, Стефан Христов, Кирил Вълов и Дилян Димитров.

До края на първата част, футболистите на старши треньора Илиян Здравков продължиха да владеят повече топката, но рядко стигаха до удар към вратата на Владислав Димитров.

Само 30 секунди след началото на второто полувреме, голмайсторът на "Партизан" Стефан Христов изравни резултата и постави начало на обрата в полза на домакините.

В 55-та минута Мариян Маринов изведе Стефан Христов зад защитата на "Етър", нападателят стреля от воле, но топката премина на сантиметри над напречната греда.

Дванадесет минути преди края на мача, Маринов овладя топката в центъра на терена и подаде към Кирил Вълов, който изпревари вратаря на гостите и го прехвърли технично, отбелязвайки втори гол за "Партизан" - 2:1.

След гола на Вълов, играчите на "Партизан" заиграха по-спокойно и започнаха да задържат повече топката. Футболистите на "Етър" опитаха да пресират домакините дълбоко в противниковата половина, но стигаха единствено до статични положения, с които не успяха да застрашат изигралият поредния си силен мач с екипа на "червенобрежкия" тим вратар Николай Христов.

СНИМКИ ОТ МАЧА

ВИДЕО (РАЗШИРЕН РЕПОРТАЖ)

Съставът на "Партизан" за мача с "Етър" (В. Търново): 12. Николай Христов, 17. Цв. Игнатов, 3. Г. Петков, 16. Г. Великов, 5. П. Славчев, 19. К. Вълов, 20. Дилян Димитров (к.), 14. В. Сълев, 9. Ст. Христов, 10. М. Маринов, 11. Н. Иванов (1. Цв. Георгиев, 18. Ив. Стойчев, 7. К. Тодоров, 2. В. Иванов, 15. В. Йолов, 13. Е. Петков)