НОВИНИ

"Партизан" с класика срещу "Ситомир" [Видео]

"Партизан" (Червен бряг) записа втора поредна победа в шампионата, надигравайки гостуващия тим на "Ситомир" (Никопол) с 3:0. Домакините изиграха силен мач, в който можеха да постигнат и двуцифрен голов актив, но в крайна сметка реализираха само 3 попадения чрез Петьо Славчев. Освен трите гола, играчите на "червенобрежкият" тим уцелиха гредата общо 7 пъти, а имаха и претенции срещу съдийските отсъждания за отменен гол и неотсъден наказателен удар.

През първата част, играчите на "Партизан" разиграваха топката дълбоко в противниковата половина, но опасните положения почти липсваха.

В 3-та минута, след центриране от корнер, Петьо Славчев стреля с глава под напречната греда, но вратарят на гостите отклони топката, която срещна гредата и излезе в ъглов удар.

Между 8-та и 15-та минути, Юлиан Младенов и капитанът Цветан Петров изпробваха на 3 пъти точността си, но и в трите случая топката премина покрай гредите.

В 22-та минута Петьо Славчев бе изведен от Цветан Петров зад защитата на "Ситомир", преодоля вратаря, но стреля в гредата. Кирил Вълов спря рикоширалата топка с гърди и я върна към Славчев, който вкара на празна врата, но попадението бе отменено заради засада.

В самия край на първото полувреме, Русинов навлезе в наказателното поле на "Ситомир" и бе спънат от противников състезател, но главният съдия подмина ситуацията.

Домакините излязоха за вторите 45 минути пределно мотивирани да търсят победата. Още в 48-та минута, Цветан Петров стреля добре с глава и уцели напречната греда.

В следващата атака Кирил Вълов и Галин Великов разиграха добре топката между противниковите състезатели, последва центриране към Славчев, който стреля с глава и отново уцели напречната греда, а впоследствие довкара рикоширалата топка за 1:0.

Агресивната игра в атака за домакините даде резултат и в следващите минути Вълов и Русинов на няколко пъти пропуснаха добри положения за нов гол, а Петьо Славчев уцели лявата греда още 2 пъти.

В 86-та минута Славчев бе изведен сам срещу вратаря, елегантно се освободи и вкара на опразнената врата за 2:0.

В последната минута на срещата Славчев реализира и трети гол, след като топката отново срещна горната греда, Кирил Вълов я пое след рикошета и я подаде към Славчев успоредното на голлинията, а нападателят реализира първият хеттрик за състава през новия сезон.

ВИДЕО

В следващия кръг "Партизан" гостува на показващият блестяща форма състав на "Бдин" (Видин). В последния кръг видинчани сразиха като гост "Етър" (Велико Търново) с 3:0. Срещата във Видин е насрочена за 12.10 (неделя), от 16:00ч.