НОВИНИ

И "Партизан" не успя да спре лидера [Видео]

Тимът на "Партизан" (Червен бряг) загуби домакинството си на лидера във временното класиране в Северозападната В група "Спартак" (Плевен) с 0:2. Домакините играха много борбено и на моменти оказаха сериозна съпротива на намиращия се в отлична форма плевенски тим, но в крайна сметка загубиха срещата след голове на Любомир Иванов и Любомир Тодоров. В края на срещата Калоян Тодоров напусна терена след като получи червен картон, а гостите пропиляха удобна възможност да стигнат до класическа победа, след като Васил Шопов пропусна от наказателен удар.

Първата по-добра атака в мача бе проведена от гостите. Четвърт час след началото на срещата, Васил Шопов изведе зад отбраната на "Партизан" бившият голмайстор на "червенобрежкия" тим Стефан Христов, който стреля в тялото на Венцислав Кръстев.

Пет минути по-късно, Любомир Иванов "откри" резултата след удар от малък ъгъл.

"Партизан" бе близо до изравняване на резултата в 44-та минута, но след удар на капитана Цветан Петров, топката се отби в напречната греда.

През втората част "Спартак" отново бе по-дейният от двата тима на терена. На два пъти плевенчани можеха да решат мача в своя полза, но удари на Шопов и Иванов бяха отразени от Кръстев.

Двадесет минути преди края на срещата Калоян Тодоров остави съотборниците си с човек по-малко на терена, след като оспори бурно съдийско решение и бе санкциониран с втори жълт картон.

В 78-та минута Любомир Тодоров вкара втори гол за "Спартак", с който сложи край на опитите на домакините да стигнат поне до точка.

Минути преди края на срещата, главният съдия отсъди наказателен удар в полза на "Спартак", за нарушение срещу Миленов. Венцислав Кръстев спаси умело удара и не позволи на Шопов да даде класическо измерение на резултата.

ВИДЕО

В следващия кръг, играчите на "Партизан" гостуват в Малчика, където ще срещнат тима на "Ювентус". Домакините показват много добра игра след влизането си в Северозападната В група и се очертава истинско дерби с непредвидим резултат. Мачът ще се играе на 26.10, от 14:30ч.