НОВИНИ

"Партизан" загуби гостуването си в Луковит

Тимът на "Партизан" (Червен бряг) загуби гостуването си на "Ботев" (Луковит) с 1:3. Головете за домакините отбелязаха Младен Младенов (30'), Милен Тонев (49') и Ангел Русев (70'), а почетното попадение за "Партизан" реализира Роберт Росинов (84').

Домакините от Луковит изиграха добър мач, в който можеха да победят с по-голяма разлика, но благодарение на добрата игра на вратаря Венцислав Христов и бранителя Галин Великов, "Партизан" не допусна повече попадения във вратата си.

"Ботев" (Луковит) създаде множество положения пред Христов през първата част, но само на 3 пъти домакините застрашиха по-сериозно вратаря на "червенобрежкия" тим.

Домакините поведоха в 30-та минута на срещата, когато Младен Младенов засече центрираната от десния фланг топка и преодоля Христов за 1:0.

Липсата на добра физическа подготовка даде резултат през втората част на мача, когато играчите на "Партизан" приеха играта дълбоко в своята половина, а футболистите на "Ботев" се възползваха по най-добрия начин от ситуацията в състава ма гостите.

В 49-та минута Милен Тонев бе изведен зад защитата на "Партизан" и реализира за 2:0.

Последваха силни минути за "Ботев", чийто играчи пропуснаха няколко удобни възможности за нов гол преди Ангел Русев да "покачи" на 3:0 в 69-та минута. Русев се възползва от груба грешка на Росинов и "матира" Христов с удар в долния десен ъгъл на вратата на "Партизан".

И след третото попадение домакините продължиха да атакуват повече, създавайки 3 нови възможности за гол. Пропуски направиха Тонев, Младенов и Петков.

Първият точен удар във вратата на "Ботев" бе записан в 81-та минута, когато Теодор Петков стреля от воле, но вратарят на домакините изби акробатично в ъглов удар.

Шест минути преди края, Роберт Росинов се реваншира частично за грешката при третия гол, отбелязвайки с диагонален удар единственото попадение за "Партизан" в мача.

В следващия кръг "Партизан" приема "Янтра" (Габрово). Срещата ще бъде играна на 22.03 (неделя), от 14:30ч., на градския стадион в Червен бряг.