НОВИНИ

Партизан надигра Бдин (Видин) за първа домакинска победа през пролетния полусезон

Отборът на Партизан (Червен бряг) надигра гостуващия тим на Бдин (Видин) с 3:1. Срещата от 22-ия кръг на първенството в Северозападната В група предложи добър футбол на близо 250-те зрители на градския стадион в Червен бряг, които станаха свидетели на първия домакински успех на Партизан през втория дял на шампионата.

Играчите на старши треньора Велислав Иванов доминираха през по-голямата част от срещата над възпитаниците на Ангел Станков и заслужено стигнаха до крайния успех в срещата.

В 15-та минута на двубоя Петър Петров преодоля Христо Матев с хубав удар от зоната за изпълнение на наказателен удар и даде преднина на своя тим.

Седем минути след гола на юношата на Локомотив (София), Александър Кирилов подаде към Васил Калоянов, който реализира изравнителен гол за Бдин (Видин).

В 42-та минута на срещата, Роберт Росинов наказа колективна грешка в отбраната на гостите и върна преднината на Партизан.

Три минути след началото на втората част, капитанът на "червенобрежкия" тим Цветан Петров надскочи отбраната на видинчани и и засече с глава центрираната от корнер топка, оформяйки крайния резултат в мача - Партизан (Червен бряг) 3:1 Бдин (Видин).

В следващия кръг Партизан гостува в Плевен. Срещата с почти сигурния нов член на професионалния футбол ще бъде играна тази сряда (13.05), от 18:00ч. Четири дни по-късно, в неделя (17.05), от 18:00ч., Партизан ще приеме на своя стадион тимът на Ювентус (Малчика) в последно домакинство през тазгодишния шампионат.