НОВИНИ

"Червен бряг" вкара шест на "Ситомир", готви се за "Левски"

Отборът на ОФК Червен бряг се върна на втората позиция в класирането на Северозападната В група, след като спечели домакинството си на ФК „Ситомир” (Никопол) с 6:1. Близо 400 зрители станаха свидетели на един от най-силните мачове на „червенобрежкия” тим, който продължава доброто си представяне от началото на сезона и след петата си победа в шампионата изостава само на точка зад лидера – „Локомотив” (Мездра).

Домакините осъществиха сериозен натиск още след първия съдийски сигнал, а първият гол в срещата падна в 14-та минута. Милен Тонев проби по левия фланг и центрира остро в наказателното поле на „Ситомир”, където Петьо Славчев засече топката от близко разстояние за 1:0.

Пет минути по-късно Стефан Христов излезе сам срещу вратаря на гостите и вкара за 2:0.

В 28-та минута Владислав Симеонов изведе Петьо Славчев в наказателното поле на „Ситомир” и нападателят преодоля вратаря, отбелязвайки втория си гол в мача.

В последната минута на 1-вото полувреме Петьо Славчев реализира още едно попадение, след като получи нов пас от Владислав Симеонов и прехвърли елегантно стража на Никопол, оформяйки първия хеттрик за футболист на ОФК Червен бряг от началото на сезона.

През втората част играчите на старши треньора Илиян Здравков намалиха темпото и, логично, стигаха по-рядко до голова позиция.

В 68-та минута бранителят Петьо Василев се възползва от колебливите действия на защитата на „Ситомир”, отне топката в наказателното поле на гостуващия тим и бе фаулиран от вратаря. Главният съдия отстрани провинилия се футболист и отсъди 11-метров назакателен удар в полза на домакините, реализиран от потърпевшия в ситуацията Петьо Василев.

Четвърт час преди края на мача, играчите на „Ситомир” осъществиха скоростна контраатака и вкараха почетното си попадение в мача, дело на Валентин Ванев.

В 87-та минута Милен Тонев подаде към Калоян Тодоров, който стреля от границата на наказателното поле и вкара шести гол за „Червен бряг”, оформяйки крайния резултат в срещата – ОФК Червен бряг 6:1 Ситомир (Никопол).

След изиграването на мачовете от шестия кръг, лидер в класирането е „Локомотив” (Мездра) с 16 точки, следван от ОФК „Червен бряг” с 15 т. и „Академик” (Свищов) с 13 т. За разлика от подреждането на върха на таблицата, това при голмайсторите претърпя промени. С отбелязаните 3 гола в днешния мач, Петьо Славчев зае второто място в класацията с общо 5 реализирани попадения, оставяйки зад себе си водачът от предишния кръг и също играч на ОФК „Червен бряг” – Дилян Димитров, който е вкарал 4 гола. Освен Димитров, на трета позиция се нарежда и друг футболист на „червенобрежкия” тим – Стефан Христов, също с 4 попадения.

В следващия кръг, ОФК "Червен бряг" ще гостува в град Левски, на местния "Левски 2007". Мачът се очаква с голям интерес, тъй като, освен че противопоставя двата най-силно играещи отбора от Плевенска област, може да доведе до размествания в челото на таблицата.