НОВИНИ

"Партизан" разгроми "Ботев" (Луковит) на старта на новия шампионат [Видео]

Отборът на "Партизан" (Червен бряг) стартира по отличен начин новия футболен шампионат в първенството на Северозападната В група, побеждавайки тимa на "Ботев" (Луковит) с 4:1. Гостите стигнаха първи до гол чрез бившия нападател на "Партизан" Милен Тонев, но домакините успяха да обърнат резултата в своя полза с голове на Калоян Тодоров, Юлиян Младенов, Момчил Стоянов и Теодор Лазаров. Срещата бе предавана пряко по Канал 3 и стана достояние на футболните фенове в цялата страна.

Новият старши-треньор на "Партизан" Григор Петков заложи на стартов състав Венцислав Кръстев, Калоян Тодоров, Галин Великов, Цветан Петров (к.), Цветослав Игнатов, Петьо Славчев, Дилян Димитров, Момчил Стоянов, Юлиян Младенов, Теодор Лазаров и Кирил Вълов.

Раздираният от финансови и кадрови проблеми "червенобрежки" тим започна по-добре мача и създаде няколко удобни възможности за повеждане в резултата. В 10-та минута Теодор Лазаров засече с глава центриране на Калоян Тодоров, но топката прехвърли вратата на гостите. В 12-та минута Петьо Славчев получи добър пас от Дилян Димитров по десния фланг и стреля от границата на наказателното поле, но в аут. Само 2 минути по-късно, Кирил Вълов навлезе дълбоко в половината на "Ботев" и подаде топката към непокрития Славчев, който стреля към опразнената врата, но бранител на гостите изби от голлинията.

Първата опасност пред вратата на "Партизан" бе създадена в 16-та минута, когато Милен Тонев завърши със силен удар добра атака на своя тим, но топката профуча над напречната греда.

"Ботев" поведе в резултата в 19-та минута, когато Милен Тонев се възползва от колективна грешка в защитата на домакините, напредна в половината на "Партизан" и реализира в левия ъгъл на вратата на Кръстев за 0:1.

Въпреки гола, играчите на "Партизан" продължиха да диктуват събитията на терена и стигнаха до изравнителен гол само 3 минути след попадението на "Ботев". Калоян Тодоров изпълни отлично пряк свободен удар, отсъден в близост до мястото за изпълнение на ъглов удар, отляво на вратата на гостите, и изненада вратаря Антонов за 1:1.

Петьо Славчев имаше възможност да реализира нов гол за домакините, но бранител на "Ботев" се намеси добре в 26-та минута и изби топката от краката на връхлитащия полузащитник.

Гостите също бяха близо до отбелязване на гол, но първо удар на Йодев с глава бе спасен от Кръстев, а в самия край на полувремето, след удар с глава, Паликрушев прати топката в аут.

През втората част "Партизан" тотално надигра своя опонент, отбеляза 3 гола и пропусна още няколко удобни възможности за отбелязване на попадение.

В 60-та минута Цветан Петров подаде към Юлиян Младенов, който реализира за 2:1 с плътен удар от границата на наказателното поле.

Три минути по-късно, след силен удар на Дилян Димитров, Антонов изби топката, но тя попадна в краката на Вълов. Полузащитникът стреля добре, но бранител изби от голлинията. Вълов достигна до топката преди излизането и извън очертанията на терена и подаде към Цветан Петров, чийто удар бе в корнер.

В 65-та минута Цветан Петров изведе Момчил Стоянов сам срещу вратаря на гостите и юношата реализира с глава за 3:1.

Десет минути преди последния съдийски сигнал, след топовен удар на Юлиян Младенов, топката се отби от напречната греда, а Теодор Лазаров бе най-съобразителен в наказателното поле и отбеляза с глава, оформяйки крайния резултат в мача - 4:1.

ПЪЛЕН ЗАПИС НА СРЕЩАТА ПАРТИЗАН - БОТЕВ (ЛУКОВИТ) 4:1