НОВИНИ

"Червен бряг" продължава за Купата на АФЛ

Отборът на ОФК Червен бряг продължи успешното си представяне в турнира за Купата на АФЛ, след като надигра тима на ОФК "Левски 2007" (Левски) със 7:2, в областен финал от предварителната фаза на турнира.

Двамата треньори заложиха променени състави, в сравнение с тези, с които излязоха в последните си срещи от първенството на Северозападната В група. В игра се появиха и част от юношеските състезатели на двата отбора.

Гостите започнаха по-добре мача, като на два пъти успяваха да поведат в резултата. Първо, играчите на "Левски" откриха резултата още в 8-та минута, но Петьо Славчев въстанови бързо равенството.

В 24-та минута "левчани" отбелязаха нов гол и поведоха с 2:1, давайки ясен знак, че не са пристигнали на стадиона в Червен бряг с мисълта за почетна загуба.

Радостта на гостите трая едва 5 минути, след като в 29-та минута Стефан Христов изведе Калоян Тодоров, който вкара третия си гол с екипа на "Червен бряг", изравнявайки на 2:2.

В 36-та минута Петьо Славчев отбеляза втория си гол в мача, с който домакините излязоха напред в резултата - 3:2.

Четири минути преди края на първата част, Стефан Христов получи добър пас от Славчев и вкара за 4:2.

И през второто полувреме домакините бяха по-активният отбор на терена, като успяха да стигнат до нови 3 гола, дело на Стефан Христов, Людмил Богданов и Светлин Петров.

В следващия кръг от турнира за Купата на АФЛ "Червен бряг" ще срещне четвъртодивизионния ФК "Ера" (Севлиево). Срещата е насрочена за тази сряда (24.10) и ще бъде играна в Севлиево.