НОВИНИ

Нова изпусната победа и трето поредно равенство за "Партизан"

Тимът на "Партизан" (Червен бряг) пропусна нова удобна възможност за спечелване на 3 точки, завършвайки 1:1 при домакинството си на "Левски 2007" (Левски). Домакините бяха по-добрия отбор през целия мач и надиграха тотално своя опонент, като през първата част направиха куп сериозни пропуски пред противниковата врата, но в крайна сметка спечелиха само точка.

Велислав Иванов заложи на стартова единадесеторка в състав: 1. В. Кръстев, 16. Г. Великов, 3. Цв. Петров (к.), 2. Цв. Игнатов, 7. К. Тодоров, 4. В. Сълев, 25. Д. Димитров, 27. Вл. Русинов, 9. Т. Лазаров, 21. Т. Петков, 11. Юл. Младенов.

"Партизан" бе близо до повеждане в резултата още във втората минута, когато Цветан Петров бе оставен непокрит в наказателното поле и стреля добре с глава, но топката премина покрай дясната греда.

Домакините поведоха в 12-та минута, когато Дилян Димитров намери Цветан Петров в пеналтерията и последният бе повален от бранител на "Левски". Потърпевшият сам реализира наказателния удар за 1:0.

Последваха много силни минути за "червенобрежкия" тим, чийто играчи не показваха най-добрия си футбол, но въпреки това създаваха с лекота опасни ситуации пред вратаря Георгиев.

В 25-та минута Русинов стреля отдясно, но Георгиев успя да избие от голлинията.

В 28-та минута капитанът на гостите Ивайло Иванов стреля от близка дистанция, но Кръстев изби изпод гредата.

Между 34-та и 38-та минути, играчите на "Партизан" пропуснаха 3 много удобни ситуации за гол. Първо, Русинов пропусна останал сам срещу вратаря, след него Тодоров стреля в напречната греда, а накрая Цветан Петров не успя да засече топката на метри от голлинията.

Пет минути преди края на първата част, Петров показа отличните си умения при изпълнение на пряк свободен удар, но ударът му бе спасен акробатично от Георгиев.

В следващата атака Дилян Димитров подаде към Венцислав Сълев, който стреля силно, но след удара му топката премина на сантиметри над гредата.

През второто полувреме двата отбора рядко създаваха голови ситуации, а на терена футболът отстъпи място на грубите единоборства. След едно от тях се стигна до спречкване между играчи от двата тима, след което двама от играчите на "Левски" бяха санкционирани с жълт картон.

Едва в 77-та минута футболистите на "Партизан" стигнаха до ново голово положение. Момчил Стоянов намери по отличен начин Цветан Петров, който пропусна, останал сам срещу Георгиев.

В ответната атака Мариян Блажев стреля силно от въздуха и отбеляза красиво попадение за 1:1, с което оформи крайния резултат в мача.

В следващия кръг "Партизан" отново ще играе пред своя публика, като този път противник е доскоро подвизавалият се в професионалните групи тим на "Академик" (Свищов). Срещата ще бъде играна в неделя (14.09), от 17:00ч.