НОВИНИ

"Партизан" взе само точка при визитата си на "Янтра" [Видео]

Отборите на "Янтра" (Габрово) и "Партизан" (Червен бряг) не успяха да се победят, завършвайки при резултат 0:0, в среща от 1-ия кръг на пролетния дял в шампионата на Северозападната В група.

Червенобрежкият тим владееше повече топката през първата част и имаше няколко удобни ситуации за отбелязване на гол. От своя страна, домакините бяха изтеглени в по-задни позиции и разчитаха предимно на контраатаки.

След добри първи 15 минути за играчите на "Янтра", футболистите на старши треньора Илиян Здравков постепенно поеха инициативата и положенията пред вратата на домакините зачестиха.

В 26-та минута Цветан Петров бе близо до откриване на резултата, но Димитър Пантев прояви завиден рефлекс и отрази удара му.

Десет минути по-късно, гостите отново имаха възможност да поведат, но след нов удар на Петров, топката се отби от левия страничен стълб.

В 41-та минута, при една от редките си контраатаки, играчите на "Янтра" бяха близо до гола, но Калоян Илиев не успя да преодолее Николай Христов.

През втората част двата тима заиграха по-офанзивно, но стигаха рядко до голови възможности.

В 55-та минута, Ивайло Христов стреля от границата на наказателното поле, но ударът му премина на сантиметри от гредата.

В 80-та минута, Петьо Славчев от състава на "Партизан" можеше да донесе победата на своя тим, но след удар с глава, топката бе избита от Пантев.

ВИДЕО (SPORT-GABROVO.COM)

{youtube}LSXJAGDAAvA{/youtube}

Със спечелената точка, отборът на "Партизан" запази шестата си позиция в класирането, на 3 точки зад тима на "Спартак" (Плевен).