НОВИНИ

"Партизан" спечели гостуването си на "Трявна" [Видео]

Тимът на "Партизан" (Червен бряг) спечели гостуването си на ФК "Трявна" (Трявна) с 1:0. Единственото попадение в срещата бе дело на нападателя Станислав Краев, който реализира след центриране на Мартин Велев.

В днешния двубой, дебют за "Партизан" направиха Милен Тодоров, играл за последно в "Спартак" (Плевен) и опитният Петър Ванков, привлечен преди броени дни от тима на "Ботев" (Луковит), придобил популярност с изявите си в "Етър" (Велико Търново) и "Спартак" (Плевен).

Старши треньорът на "Партизан" Илиян Здравков излезе в доста променена единадесеторка, наложено заради многото отсъстващи от състава на "червенобрежкия" тим. На вратата бе Николай Христов, а в защита Здравков заложи на Калоян Тодоров, Милен Тодоров, Петър Ванков и Кирил Вълов. В халфовата линия действаха Дилян Димитров, Цветан Петров, Мариян Маринов и Мартин Велев. Атаката на тима бе водена от Петьо Славчев и Станислав Краев.

Домакините бяха близо до откриване на резултата още в 50-та секунда на срещата, когато след удар на Маринов топката "срещна" гредата.

Това бе и единственото по-опасно положение пред вратата на "Партизан" в мача, след което гостите поеха инициативата и не допуснаха да бъдат изненадани от противника.

Въпреките добрата си игра през първата част, футболистите на Илиян Здравков не успяха да отбележат гол и двата тима се оттеглиха в почивка при резултат 0:0.

Десет минути след началото на второто полувреме, дебютиралият в миналия кръг, привлечен от състава на "Спартак" (Плевен) халф Мартин Велев центрира от десния фланг, а Станислав Краев засече топката в наказателното поле на "Трявна", отбелязвайки единственото попадение в срещата.

Силен мач на непривичната за него позиция на десен бек изигра Кирил Вълов, който се включи на няколко пъти много добре в атаките на своя тим и с "ювелирните" си центрирания създаде много неприятности на домакините.

ВИДЕО

{youtube}0k01N3FPr-s{/youtube}

Със спечелените 3 точки, тимът на "Партизан" (Червен бряг) запази 6-та позиция в класирането с актив от 35 точки, на 3 точки от "Спартка" (Плевен). В дербито на кръга, "Локомотив" (Мездра) спечели гостуването си на "Локомотив (Горна Оряховица) с 3:0.

В следващия кръг, насрочен за неделя (23.03), "Партизан" гостува на тима на "Бдин" (Видин), който постигна победа с 3:2 при днешното си гостуване в Берковица.