НОВИНИ

„Партизан” с нулево реми при домакинството на „Ботев” (Козлодуй) [Видео]

Снимка: Станислав Костадинов

Отборът на „Партизан” (Червен бряг) не успя да надиграе тима на „Ботев” (Козлодуй) в домакинска среща от 20-ия кръг на шампионата в Северозападната В група.

Играчите на „червенобрежкия” тим излязоха мобилизирани за спечелване на първа победа срещу своя опонент от влизането си във В група през сезон 2011/2012, но и при шестия си опит отново не постигнаха успех.

Старши треньорът Илиян Здравков за пореден път трябваше да „прекроява” състава си заради множеството контузени и наказани играчи в тима. В срещата участие не взеха контузените Цветан Петров, Петър Ванков и Пламен Петров, както и наказаните Кирил Вълов и Галин Великов.

Домакините започнаха мача в състав Николай Христов, Цветослав Игнатов, Георги Петков, Милен Тодоров, Калоян Тодоров, Дилян Димитров (к.), Венцислав Сълев, Мариян Маринов, Петьо Славчев, Стефан Василев и Станислав Краев.

Футболистите на „Партизан” владееха повече топката през целия мач, като в първите минути заложиха на дълги пасове, с които да изненадат противника. От своя страна, играчите на „Ботев” не сътвориха почти нищо запомнящо се, като се стремяха предимно да бавят играта, в опита си да запазят равния резултат.

Първата възможност в срещата бе за домакините. След центриране на Венцислав Сълев и рикошет в тялото на противников играч, топката попадна в Стефан Василев, който стреля от няколко метра, но вратарят на „Ботев” изби в корнер.

В 15-та минута на срещата, отново Василев бе близо до гол, но пропусна след удар с глава.

В самия край на полувремето, след късо изпълнен корнер, Маринов центрира в наказателното поле на гостите, където Петьо Славчев стреля добре с глава, но вратарят на „Ботев” отрази удара.

Втората част започна с добра атака за гостите. Иванов напредна в половината на „Партизан”, преодолявайки трима играчи на домакините, след което стреля покрай Христов. Вратарят на „Партизан” прояви хладнокръвие и предотврати сигурен гол.

Илиян Здравков направи три промени в състава си през втората част. На мястото на Венцислав Сълев влезе невъзстановеният след прекарана пневмония Мартин Велев, а Момчил Стоянов замени Стефан Василев. В 82-та минута, изигралият добър мач и все още невъстановен от контузия Петьо Славчев бе заменен от Велислав Иванов.

Най-опасното положение в мача бе в самия край, когато Велислав Иванов центрира от корнер, топката прехвърли купа от играчи, а защитник на гостите я изби от голлинията. След удара, топката срещна напречната греда и попадна в Момчил Стоянов. Последва удар на юношата, след който Станислав Краев отклони кълбото с глава, но в аут.

ВИДЕО

В следващия кръг, "Партизан" гостува във Велико Търново, където на 06.04 (неделя), от 17:00ч., ще срещне местния "Етър".