НОВИНИ

"Партизан" победи "Видима-Раковски" в Севлиево [Видео]

Играчите на "Партизан" (Червен бряг) продължиха доброто си представяне в последните кръгове на шампионата в Северозападната В група, постигайки победа с 2:1 при визитата си на севлиевския "Видима-Раковски". Мартин Велев и Петьо Славчев осигуриха удобен "аванс" за гостите през първата част, който им бе достатъчен за крайния успех.

В стартовата единадесеторка на старши треньора на "червенобрежкия" тим попаднаха вратарят Николай Христов и полевите Кирил Вълов, Галин Великов, Петър Ванков, Калоян Тодоров, Дилян Димитров, Цветан Петров (к.), Милен Тодоров, Петьо Славчев, Станислав Краев и Мартин Велев.

Гостите започнаха много силно срещата, като в началните минути Милен Тодоров имаше възможност на 2 пъти да изведе тима си напред в резултата, но и след двата му удара, топката премина на сантиметри от вратата на "Видима-Раковски".

"Партизан" поведе в резултата в 37-та минута след гол на Мартин Велев, който засече с глава прострелно центриране на Кирил Вълов.

В 40-та минута, Галин Великов изведе с далечен пас Петьо Славчев в противниковата половина. Вратарят на "Видима-Раковски" пресече паса, но топката се отби от тялото на нападателя. Славчев успя да я настигне преди да излезе извън очертанията на терена и от малък ъгъл реализира за 0:2.

След почивката, домакините се изтеглиха в предни позиции, а отборът на "Партизан" се прибра в своята половина и до края на мача разчиташе на контраатакуващи действия.

В 67-та минута, Павлин Иванов напредна по левия фланг и центрира в наказателното поле на гостите. Последва рикошет в краката на Милен Тодоров, след който топката попадна в мрежата на "Партизан" за 1:2.

До края на мача, Славчев и Краев имаха възможност да увеличат преднината за своя тим, но опитите им не се увенчаха с успех.

Със спечелените 3 точки, "Партизан" вече има 40 точки, които му отреждат шестата позиция в класирането. Тимът на "Локомотив" (Мездра) вече е едноличен лидер в класирането, с актив от 53 точки, след убедителна победа над "Бдин" (Видин) със 7:1. "Локомотив" (Горна Оряховица) загуби гостуването си на "Спартак" (Плевен) с 0:3 и вече е на 4-та позиция. "Етър" (Велико Търново) и "Ботев" (Луковит) спечелиха домакинствата си на "Ботев" (Козлодуй) и "Павликени" (Павликени) и делят второто място в класирането, с 2 точки по-малко от лидера.

ВИДЕО

В следващия кръг, "Партизан" посреща отбора на "Ситомир" (Никопол). Мачът ще бъде игран в неделя (27.04), от 17:00ч.