НОВИНИ

Тежка загуба за Червен бряг в дербито на Плевенска област (Видео)

Тимът на ОФК Червен бряг допусна загуба с 0:7 при домакинството си на плевенския Спартак. Очакваното с голям интерес дерби на Плевенска област бе решено още през първата част, в която "спартаковци" натрупаха аванс от 2 гола, в условията на числено предимство.

След нервни първи минути, играчите на "Спартак" осъществиха териториално надмощие и атаките пред вратата на Червен бряг зачестиха. Домакините удържаха на натиска до 20-та минута на мача, когато бившият състезател на отбора Цветан Петров откри резултата в полза на "плевенчани".

Три минути по-късно срещу голмайстора бе извършено грубо нарушение, заради което Петьо Славчев получи втори жълт картон и бе изгонен от терена. Петров изрази бурно недоволството си от играта на съперниковия състезател, за което също бе декориран в жълто.

В 34-та минута защитата на "Червен бряг" изпусна Кристиян Григоров, който засече с глава центрираната от фаул топка и увеличи преднината на гостите на 2:0.

След почивката "плевенчани" се възползваха максимално от численото си предимство и отбелязаха нови 5 попадения.

В 63-та минута Любомир Иванов направи преднината на "Спартак" класическа след грешка на защитата на домакините.

В 68-та минута преди Цветан Петров получи втори жълт картон и също бе изгонен от главния съдия.

Голмайсторът на Северозападната В група Кунчо Кунчев вкара нови 2 гола само в рамките на 5 минути, между 69-та и 74-та, а след още 5 минути Станислав Краев наказа за шести път защитата на "Червен бряг".

Последното попадение в двубоя бе дело на Симеон Рудашки, който завърши добре самостоятелен пробив в 83-та минута.

В края на мача футболистите на червенобрежкия тим осъществиха няколко добри атаки, но опитите им да отбележат почетно попадение не се увенчаха с успех. Най-близо до гола бе новопривлеченият халф Дилян Димитров, чийто удар от фаул срещна гредата.

Снимка: Феновете на Червен бряг и Спартак (Плевен) позират за обща снимка след края на двубоя

Освен с многото голове, срещата ще бъде запомнена с характерната за червенобрежкия тим висока посещаемост, както и с джентълменското поведение на двете агитки. Привържениците на двата клуба на няколко пъти скандираха задружно "Българи юнаци", засвидетелствайки любовта си и към националния тим. Въпреки поражението, феновете на домакините не спряха да скандират името на любимия си отбор дори след последния съдийски сигнал, а след края на срещата направиха снимки за спомен заедно с верните фенове на "Спартак".

В следващия кръг играчите на "Червен бряг" ще гостуват на стадиона в град Белене. Срещата с местния "Гигант" ще се проведе на 25-ти март, в 15:00ч.