НОВИНИ

"Партизан" разгроми "Спартак" (Плевен) за купата на АФЛ

"Партизан" (Червен бряг) се класира за областния финал в турнира за Купата на АФЛ след убедителна победа над "Спартак" (Плевен) с 4:1.

Домакините надиграха тотално съперника си и логично стигнаха до победата след голове на Стефан Христов (2), Кирил Вълов и Венцислав Сълев.

В 19-та минута Стефан Христов се възползва от грешка на младия вратар на "Спартак" Димитър Височков и вкара за 1:0.

Кирил Вълов увеличи преднината на "Партизан", отбелязвайки в 38-та минута с удар от далечна дистанция, а две минути по-късно Стефан Христов отбеляза втория си гол в срещата, с който направи преднината на домакините класическа.

През втората част старши треньорът на "Партизан" Илиян Здравков извърши 3 промени в състава си, гледайки в перспектива към наближаващото дерби с "Етър" (Велико Търново). Сменени бяха голмайсторите Стефан Христов и Кирил Вълов, както и другият плевенски нападател - Калоян Тодоров.

Въпреки промените, "червеножбрежкият" тим продължи да диктува събитията на терена и стигна до нов гол, дело на Венцислав Сълев, който вкара технично в 81-та минута.

Почетното попадение за "Спартак" отбеляза Венцислав Миленов, след прецизно изпълнен пряк свободен удар.

С победата "Партизан" се класира за областния финал в турнира за купата на АФЛ, където ще срещне тима на "Левски 2007" (Левски). Срещата ще бъде играна следващата сряда (25.09), от 17:00ч., на градския стадион в Левски.

Партизан (Червен бряг): 12. Николай Христов, 14. Венцислав Сълев, 16. Галин Великов, 17. Цветослав Игнатов, 4. Николай Иванов, 20. Дилян Димитров, 10. Мариян Маринов, 13. Елин Петков, 7. Калоян Тодоров (46' - 5. Петьо Славчев), 19. Кирил Вълов (62' - 8. Цветан Петров), 9. Стефан Христов (49' - 18. Иван Иванов).