НОВИНИ

Обезкървен "Партизан" загуби от "Спартак" (Плевен) (Видео)

Без редица контузени и наказани играчи, тимът на "Партизан" (Червен бряг) загуби областното дерби със "Спартак" (Плевен) с 2:4, в мач с 13 жълти и 3 червени картона.

Седмица след скандалния двубой с "Ботев" (Луковит), довел до краткотрайно изхвърляне на тима от състава на Северозападната В група, играчите на старши треньора Илиян Здравков излязоха на градския стадион в Червен бряг, в опит да продължат безгрешния си ход като домакин и да се доближат до временните лидери. Вътрешните сътресения, последвали мача с "Ботев" (Луковит) и заседанията на Зоналния съвет на БФС, дадоха отражение в играта на отбора, който допусна първа загуба на точки пред домакинска публика.

Гостите от Плевен бяха по-добрият отбор през голямата част от мача и заслужено се поздравиха с крайния успех. Плевенчани "откриха" резултата с гол на Любомир Тодоров в 25-та минута. Минути по-късно, Венцислав Сълев бе близо до изравняване на резултата, но пропусна от удобна позиция.

Милен Тодоров вкара за 2:0 в 56-та минута, а шест минути по-късно Кирил Вълов от състава на домакините получи втори жълт картон и напусна терена.

В 65-та минута Цветан Петров отбеляза от пряк свободен удар и направи резултата 1:2, но радостта на "червенобрежките" футболисти трая само две минути. В 67-та минута Венцислав Миленов възстанови разликата от 2 гола и успокои съотборниците си.

В 70-та минута Петьо Славчев игра непозволено срещу Тихомир Тодоров и също получи червен картон.

Любомир Тодоров вкара за 4:1 в 74-та минута, а малко по-късно брат му Тихомир също бе отстранен от игра.

Крайният резултат оформи Дилян Димитров, който реализира наказателен удар в 80-та минута.

ВИДЕО

В следващия кръг, "Партизан" гостува в Левски, където ще срещне местния "Левски 2007". Мачът ще бъде игран в неделя (10.11), от 14:00ч. Четири дни по-рано, в сряда (06.11), от 14:00ч., "червенобрежкият" тим посреща отбора на "Ботев" (Луковит) в пореден кръг от турнира за купата на АФЛ.