НОВИНИ

"Партизан" победи "Бдин" (Видин) в изтеглена среща от 4-ия кръг (Видео)

Четвърта поредна победа от началото на сезона записа отборът на "Партизан" (Червен бряг), спечелил домакинството си на "Бдин" (Видин) с 2:0.

Пред близо 1000 зрители, играчите на старши треньора Илиян Здравков владееха инициативата почти през целия мач, но въпреки това не стигнаха лесно до крайния успех.

Домакините поведоха в резултата с първото си по-сериозно положение пред вратата на "Бдин". В 13-та минута, Цветан Петров премина през двама бранители на гостите и подаде на Кирил Вълов, който стреля от границата на вратарското поле и реализира за 1:0.

Три минути по-късно, Стефан Христов бе изведен зад защитата на "Бдин" и преодоля вратаря, но голът му бе отменен поради засада.

Цветан Петров бе близо до отбелязване на гол в 30-та минута, когато получи добър пас от Стефан Христов зад защитата на видинчани. Капитанът на "Партизан" "пусна" топката покрай вратаря на гостите, но ударът му премина на сантиметри от лявата греда.

До края на първото полувреме двата отбора не създадоха повече опасности и се оттеглиха на почивката при резултат 1:0.

Второто полувреме също не започна добре за двата тима, които не сътвориха нищо интересно чак до 67-та минута на мача, когато Стефан Христов подаде към Калоян Тодоров, последният стреля силно от далечна дистанция, но топката излезе в аут.

Две минути по-късно гостите създадоха първото си голово положение пред вратата на "Партизан". При центриране от десния фланг, защитата на домакините не се намеси убедително и допусна топката да достигне до Калоян Цветков. Капитанът на "Бдин" стреля с глава, но ударът му бе неточен и не затрудни Николай Христов.

Осем минути преди края на мача, Елин Петков от състава на "червенобрежкия" тим бе изведен от Стефан Христов, но, подобно на предишните случаи, стреля покрай вратаря и топката не намери очертанията на вратата.

В следващите минути, "Бдин" се настани трайно в половината на домакините и създаде няколко добри положение. Играчите на "Партизан" не действаха уверено, но с общи усилия се справяха с опасностите и на свой ред успяха да създадат няколко добри контраатаки. При една от тях, в даденото от съдията 3-минутно продължение на срещата, Стефан Христов отбеляза втори гол за домакините, оформяйки крайния резултат - 2:0.

СНИМКИ

ВИДЕО

Със спечелените 3 точки, "Партизан" ще запази лидерската си позиция в класирането, с пълен актив от 12 точки и голова разлика 14:2.

В следващия кръг, "червенобрежкият" тим гостува в Козлодуй, където на 15.09 (неделя), от 17:00ч., ще срещне местния "Ботев".

Четири дни по-рано, в сряда (11.09), "Партизан" ще посрещне отбора на "Ситомир" (Никопол) в среща от квалификационните кръгове на турнира за купата на АФЛ.

Съставът на "Партизан" (Червен бряг) за днешния мач: 12. Николай Христов, 17. Цветослав Игнатов, 3. Георги Петков, 16. Галин Великов, 5. Петьо Славчев, 19. Кирил Вълов, 20. Дилян Димитров, 8. Цветан Петров (к.), 9. Стефан Христов, 10. Мариян Маринов, 11. Николай Иванов (1. Цветомир Георгиев, 2. Велислав Иванов, 7. Калоян Тодоров, 14. Венцислав Сълев, 18. Иван Стойчев, 13. Елин Петков, 15. Веселин Йолов)